۱. قانون عمل و واکنش

این یک قانون اساسی واسه جذبه. در زندگی و کسب وکار هر نوع انرژی ای که صرف کنین، دنیا هم همون رو به شما برمی گردونه. دنیا به شما پاداش می ده یا اینکه شما رو مجازات می کنن. شما نقطه شروع موفقیت یا شکست تون هستین، پس باید بیشتر دقت کنین.

به آرزوها و کلام تون بیشتر توجه کنین. به اصول اخلاقی خود توجه کنین. به نحوه ی رفتارتون با بقیه و نوع رفتارتون در انجام پروژه ها دقت کنین. اگه از صمیم دل و با راستی رفتار کنین، کارکرد بهتری هم دارین.

۲. قانون حرکت

موفقیت به خودی خود روی نمی ده. چیزی نیس که واسه رسیدن بهش آرزو کنین و بهش برسین. باید ایده های خود در موفقیت رو به اجرا بذارین. واسه حرکت به طرف موفقیتی که در کسب وکار می خواید باید بتونین به خودتون اعتماد کنین تا اعمالی رو که واسه تکامل، موفقیت و بهبود شما نیازه انجام بدین.

با داشتن انگیزه مناسب می تونین به هر هدفی که مد نظرتونه برسین. شاید تموم تواناییا و مهارتای ممکن رو هم داشته باشین، اما اگه نسبت به کاری که انجام میدید اشتیاق نداشته باشین، پس نمی تونین کاری کنین که نتایج اون موندگار باشه.

۳. قانون پذیرش

واسه تغییر شرایط زندگی تون، باید قادر باشین تا شرایط حال حاضر رو قبول کنین. این قانون خیلی مهمه، چراکه وقتی نتونین شرایط الان رو قبول کنین زجر خواهید کشید. اگه از شرایط خود راضی نیستین، ولی قدرت اونو دارین تا تغییرات لازم رو بسازین.

ممکنه بخواهید که شرایط خاصی حاکم شه تا تغییر مد نظرتون ایجاد شه اما این یک دام ذهنیه. اگه نتونین به شرایطی بالاتر از شرایط الان خود نگاه کنین، هیچوقت به رشد نمی رسین. باید بدونین چه زمانی قبول کنین و همه چیز رو آزاد کنین. یک راه جدید رو انتخاب کنین و روی چیزایی که توان تغییرش رو دارین تمرکز کنین. یک راه جدید، فرصتای جدیدی رو ایجاد می کنه.

۴. قانون تکامل

این قانون می گه وقتی شما باعث رشد خودتون میشید، زندگی هم همین جواب رو به شما میده. موفقیت جریانی ثابت نیس؛ همیشه در حال تغییر و تلاطمه. این زیبایی چالشه. هیچ امنیتی واقعی در راه موفقیت وجود نداره، چراکه واسه موفقیت بیشتر باید بخواهید که رشد کنین. اولین قدم در راه رشد و تکامل خود شما هستین. همین طور که رشد می کنین می تونین کسب وکار خودتون رو گسترش بدین. اگه کوچیک بمونین، کسب وکار شمام کوچیک خواهد موند.

۵. قانون مسئولیت پذیری

۱۲ قانون زندگی که واسه رسیدن به موفقیت باید بدونین آموزشی

باید واسه اشخاصی که در زندگی تون حضور دارن و همین طور اعمال خود، مسئولیت پذیر باشین. این تصور که شما فقط ۸۵ درصد مسئول موفقیت خود هستین و ۱۵ درصد بقیه برعهده شانسه، ذهنیتی اشتباهه.

با این طرز فکر احتمال موفقیت خود رو پایین تر میارید. اگه شکستا و ناامیدیای خود رو به گردن بقیه بندازین و بگید همه چیز از کنترل من خارج بود یا بدشانسی آوردم، خود رو در راه شکست قرار دادین. راه موفقیت در توانایی شما و در مسئولیت پذیری قرار داره.

۶. قانون ترتیب

این قانون می گه که گذشته، حال و آینده شما به هم وصل هستن. گذشته بزرگ ترین معلم شماس. یک فرد عاقل می دونه که باید به گذشته نگاه کنه و ببینه چی به درد بخور یا غیرمفید بوده، به دنبال تغییرات لازم در زمان حال باشه و آینده ای مطمئن تر و موفق تر بسازه. اگه گذشته خود رو ندیده بگیرین، دست رد به علم بزرگی زدین. از هر چیزی که یاد گرفتین استفاده کنین تا امروز تغییرات لازم رو اعمال کنین و آینده ای قشنگ ایجاد کنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۲ عبارتی که هیچوقت نباید به افراد افسرده بگید

۷. قانون تمرکز

این قانون می گه که شما نمی تونین هم زمان به ۲ چیز فکر کنین. تمرکز مهمه. بیشترین دستاوردهای شما زمانی به دست میاد که تمرکز خود رو روی یک موضوع می ذارین. وقتی موضوعی تموم توجه شما رو دریافت می کنه، رشد بیشتری هم می کنه. اگه هم زمان روی دو موضوع تمرکز کنین، به نتایج متوسطی دست پیدا می کنین.

۸. قانون اصالت

مثل کلام تون رفتار کنین. اگه اعمال شما با گفتارتان فرق داره، رسیدن به موفقیت رخ نمی ده. مردم باید بدونن چیزی که می گین فقط واسه ظاهرسازی نیس. واسه جلب اعتماد بقیه و اینکه اونا شما رو دنبال کنن، باید راستی و درستی شما تأییدشدنی باشه. باید واقعی باشین. اونا باید ببینن که در زندگی شخصی و حرفه ای، بازم معتبر و قابل احترام هستین. وقتی صادق باشین مردم به طرف شما کشیده می شن.

۹. قانون اینجا و همین لحظه

این قانون می گه اگه همیشه به گذشته نگاه کنین، واقعیت حال حاضر رو قبول نمی کنین. اگه فقط به موفقیتا و شکستای گذشته خود نگاه کنین، شاید فرصتای پیش ِ روی خود رو مشاهده نمی کنین. مایکل جردن (بسکتبالیست مشهور) می گه: شما نمی تونین بازی امروز رو با امتیازهای بازی دیروز ببرین. هر روز یک روز جدیده. روی روزی که در پیش ِ رو دارین تمرکز کنین. همین جا باشین و شانس موفقیت خود رو هر لحظه بیشتر کنین.

۱۰. قانون تغییر

۱۲ قانون زندگی که واسه رسیدن به موفقیت باید بدونین آموزشی

این قانون می گه که تاریخ خود رو تکرار می کنه، مگه اینکه شما از اون درس بگیرین. اولین جایی که باید تغییر رو در اون شروع کرد روبه روی آینه س. این خیلی مهمه تا به گذشته نگاه کنین و ببینین کجا اشتباه کردین و کجا درست قدم ورداشته اید.

با داشتن این نوع نگاه، می تونین عادتایی که باعث دور شدن شما از موفقیت می شن رو تغییر بدین و رفتارهایی رو تکرار کنین و بهبود بدین تا به طرف موفقیت رهسپار شید. زندگی بیرونی شما نمایانگر کیفیت زندگی داخلی شماس. شما نمی تونین این تجربه رو تکرار کنین، فقط می تونین از اونا درس بگیرین.

۱۱. قانون ایستادگی

این قانون می گه که با ارزش ترین موفقیتا در زندگی و کسب وکار نیازمند صبر و استقامته. هیچی در زندگی و کار به آسونی به دست نمیاد. واسه همین، اگه به مرور به موفقیت برسین، پایداری اون بیشتر از وقتیه که به یک باره موفق میشید. واسه پایداری موفقیت باید ثابت قدم باشین. هیچوقت تسلیم نشید.

۱۲. قانون الهام بخشیدن

این قانون می گه که پاداشاتون نتیجه مستقیم انرژی و تلاشیه که انجام میدید. وقتی موفق میشید حس می کنین که الهام بخش و مهم هستین. حس کم ارزشی بسیار دردناکه. ضروریه تا روح و روان شما هدفی داشته باشه که واسه شما الهام بخشه.

اگه کاری که انجام میدید بازگوکننده ی روحیات و رفتار شماس و باعث بهترشدن حال بقیه می شه، بیشتر تشویق میشید تا سعی بکنین. این قدرت الهام بخشی هم زمان با رشد شما می تونه قدرت بیشتری پیدا کنه. 


دسته‌ها: آموزشی