حتما میدونید که نحوه برخورد در اولین ملاقات خیلی مهمه؛ بیشتر موارد، اولین برخورد با یک شخص تصوراتی رو که بعدا از اون داریم، تو ذهن مون شکل می ده. واسه همین، بعضی وقتا ممکنه خواسته یا ناخواسته در برخورد با آدمای جدید زندگی مون اشتباهاتی انجام دهنده شیم که درست کردنش خیلیا هم راحت نیس. ما در این مقاله می خواهیم با شما در مورد سیزده اشتباهی سخن بگیم که ممکنه در برخورد با افراد جدید در دام اونا بیفتیم. با ما همراه باشین.

 

شبکه های اجتماعی

۱. تعداد زیادی عکس یک شکل و بدون تنوع در پروفایل یا صفحات اجتماعی یک فرد به معنای خودخواهی یا غرور اوست.

۲. عکس کلوزآپ از چهره (که از فاصله کمتر از ۴۰ سانت گرفته شده) چهره ای غیرقابل اعتماد و بی لیاقت از فرد نشون می ده.

۳. اگه یک فرد در فضای مجازی تعداد زیادی دوست داشته باشه، ممکنه به این معنا باشه که بیش ازحد به محبوبیت خودش اهمیت می ده و سعی داره فردی خوشحال و خوش مشرب به نظر بیاد. طبق تحقیقاتی انجام شده، تعداد دوستان جذاب ترین افراد در شبکه های اجتماعی تنها بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ نفره.

احساسات

۴. اگه سعی می کنین که احساسات و احساسات واقعی خود رو مخفی کنین، به معنای اینه که هیچ علاقه ای به افراد دیگر ندارین. شاید نمی تونین با افراد به خاطر مشکلات شون همدلی و همدردی کنین.

۵. اگه هم احساسات خود رو زیاد بروز بدین، ممکنه فردی بی فکر و دمدمی مزاج به نظر می رسین.

حرف زدن

۱۳ اشتباهی که نظر بقیه در مورد شما رو واسه همیشه تغییر می ده آموزشی

۶. بهترین راه واسه شناخت یک فرد صحبت کردن درمورد اطلاعات شخصی مثل خاطرات کودکی و سرگرمی هاست. اما یادتون باشه اگه اطلاعات پنهونی ی یکی از آشنایان یا دوستان خود رو درمیان بذارین، فرد غیرمعتمد و اهل غیبت به نظر می رسه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۲ نکته واسه افرادی که تازه سفر رفتن رو شروع کرده ان

۱۳ اشتباهی که نظر بقیه در مورد شما رو واسه همیشه تغییر می ده آموزشی

۷. اگه بیش ازحد از ضمیر اول شخص مفرد استفاده کنین و درباره به خود حرف بزنین، افراد طردتان می کنن، چراکه انگار بیشتر به شخص خودتون علاقه دارین تا اونا. ، این کار نشونه اینه که خود رو باهوش تر از بقیه میدونید.

۸. وقتی دارین پز زندگی و شخص خودتون رو میدید، افراد رو از خود می رانید و جذابیت تون هم کمتر می شه.

رفتار

۹. اگه بیشتر از حد لفظ قلم صحبت کنین، شاید در دل بقیه این ترس رو بندازین که «قصدش از اینجور رفتار مبادی آداب دسته ای چیه؟»

۱۰. اگه هم سرد و مغرور باشین، خیلی نخواهید تونست اعتماد بقیه رو جلب کنین. طوری رفتار کنین که انگار میدونید طرف مقابل از شما خوشش اومده و بعد «پذیرش موردانتظار» اتفاق میفته.

۱۱. اگه بگید که فلان فرد معروف رو دیده اید یا اونو می شناسین ممکنه این طور به نظر برسه که فرد سوءاستفاده گری هستین و خود رو برتر از بقیه می پندارید.

لبخند

۱۳ اشتباهی که نظر بقیه در مورد شما رو واسه همیشه تغییر می ده آموزشی

فکر می کنین لبخند زدن چه تاثیری روی بقیه داره؟

۱۲. اگه در روبرو شدن با بقیه به جای اخم یا لبخند تصنعی، لبخند واقعی بزنین، احتمال اینکه اونا در ملاقات بعدی شما رو زودتر به خاطر بیارن، بیشتره.

۱۳. اگه هم هنوز با طرف مقابل احساس راحتی نمی کنین و نمی خواهید خیلی صمیمی شید، فقط کافیه یک لبخند واقعی بر لب داشته باشین تا اعتماد اونو جلب کنین. طبق تحقیقات، افرادی که لبخند بر لب دارن -فارغ از ژست نشستن یا ایستادن شون- بیشتر از افرادی که لبخند نمی زنن موردقبول واقع می شن. 


دسته‌ها: آموزشی