۱. جدا از اینکه دلبستگی عاطفی از نگاه ویژگیای ظاهری هم به همسر آینده تون دلبسته هستین؟

۱۴ سوالی که در تصمیم گیری واسه ازدواج به شما کمک می کنه آموزشی

درسته که تصمیم گیری واسه ازدواج هیچوقت نباید فقط بر مبنای ویژگیای ظاهری صورت بگیره، اما اگه فرد مورد نظر واسه تون هیچ گونه جذابیت ظاهری نداشته باشه، ممکنه موندگاری رابطه تون به دلیل نارضایتی از شکل و شمایل طرف مقابل به خطر بیفته.

۱۴ سوالی که در تصمیم گیری واسه ازدواج به شما کمک می کنه آموزشی

۲. حاضر هستین مابقی عمرتون رو متعهدانه با فرد مورد نظر بگذرونین؟

انتخاب اینکه مابقی عمرتون رو با کی بگذرونین، تصمیم آسونی نیس. در مرحله اول باید مطمئن شید که اصلا آمادگی پذیرش اینجور تعهدی رو دارین یا نه. فراموش نکنین که در طول زندگی مشترک نه فقط خودتون بلکه همسرتون هم سالخورده تر میشه. هر دو نفرتان از بسیاری جهات تغییر می کنین. پس باید قبل از هر چیزی مطمئن شید که حاضر هستین مابقی عمرتون رو در معیت فرد مورد نظر زندگی کنین و به قولی به پای هم پیر شید. پایبند بودن نسبت به همدیگه موجب موندگاری زندگی مشترک می شه و در رشد و پیشرفت فردی هم مؤثره.

۳. در مواردی که با همدیگه دعوا می کنین یا اختلاف نظر دارین، در آخر چه پیش میاد؟

۱۴ سوالی که در تصمیم گیری واسه ازدواج به شما کمک می کنه آموزشی

شنیده ایم که میگن دعوا نمک زندگیه، اما اگه همیشه اصرار داشته باشین که حرف حرفِ خودتون باشه، زندگی تون بیشتر از حد شور میشه. در زندگی مشترک باید قادر به صلح باشین و بتونین در موضوعات جور واجور با همسرتون کنار بیایید. هر وقت به این درک رسیدید که هدف زندگی مشترک، ما شدنه و خودتون نباید تک نفره تصمیم بگیرین، اون وقت می تونین خاطرجمع باشین که ازدواج تون از واسه تک رَاون آسیب نخواد دید.

۴. با همسر آینده تون مشترکات اعتقادی دارین؟

مشترکات اعتقادی مثل ویژگیای روشن ازدواجای موفقه. زوجایی که هم باور هستن، رفت و امد سازنده تری با همدیگه برقرار می کنن. اگه هر دو نفرتان به اصول اعتقادی یه جوری باور داشته باشین، در آینده که صاحب بچه شدید، در آموزش اصول اعتقادی به بچتون با همدیگه هماهنگ تر هستین.

۵. به ازدواج تون وفادار خواهید موند؟

۱۴ سوالی که در تصمیم گیری واسه ازدواج به شما کمک می کنه آموزشی

این سؤال با سؤال ۲ که قبلا مطرح کردیم در رابطه نزدیکه. اگه احساس می کنین هنوز نمی تونین در زندگی مشترک متعهدانه رفتار کنین و به پیمانی که می بندید وفادار بمونین، پس لطفا فعلا سراغ ازدواج نرید، چون که آینده ازدواج در اینجور شرایطی روشن نیس.

۶. خود شما از معیارهای مورد پسند همسر آینده تون بهره مند هستین؟

اگه معیارهایی رو که فرد مورد نظر در انتخاب همسر آینده اش داره در خودتون نمی ببینن، پس حتما موشکافانه تر به قضیه ی ازدواج تون فکر کنین. پیشنهاد می شه همسری برگزینید که به دنبال ازدواج با فردی باشه که ویژگیای شخصیتی خودتون رو دارا باشه، تا همسرتون در آینده سعی نکنه که شما رو برابر با میل خودش عوض کنه.

۱۴ سوالی که در تصمیم گیری واسه ازدواج به شما کمک می کنه آموزشی

شخصیت

۷. هر دو نفرتان مایل به بچه دار شدن هستین؟

۱۴ سوالی که در تصمیم گیری واسه ازدواج به شما کمک می کنه آموزشی

اگه خودتون مایل به بچه دار شدن هستین اما همسر آینده تون هیچ علاقه ای به بچه دار شدن نداره، پس حتما باید بشینین و در مورد اینکه ازدواج تون آینده دلخواه هر دو نفرتان رو تأمین می کنن یا نه تصمیم بگیرین.

۸. در اهداف بلندمدت زندگی شخصی و خانوادگی خود با همسر آینده تون تفاهم دارین؟

فرض کنین خودتون از مسافرت متنفر هستین، اما با کسی ازدواج کنین که میل داره شش ماه از سال رو در سفر باشه. فکر می کنین در اینجور ازدواجی زندگی خوش و خرمی دارین؟ اصلا میدونید از زندگی شغلی یا خانوادگی خود چه می خواید؟ وقتی با کسی ازدواج می کنین، یعنی پایبند میشید که زندگی رضایت بخشی رو براش جفت و جور کنین و به علایق اون احترام بذارین. درسته که در همه موضوعات نمی تونین سلیقه ی یه جوری داشته باشین، اما باید با اختلاف سلیقه هاتون مکمل همدیگه شید.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۵ راه بهبود بازاریابی شبکه های اجتماعی در کمتر از یک ساعت

۹. اگه به سلامتی همسر آینده تون آسیب جدی وارد شه، بازم حاضر هستین به زندگی مشترک تون ادامه بدین؟

۱۴ سوالی که در تصمیم گیری واسه ازدواج به شما کمک می کنه آموزشی

این سؤال از اون دسته سؤالاتیه که شاید دل تون نخواد به جوابش فکر کنین. اما خودتون خوب میدونید که زندگی پیش بینی ناپذیره. امروز سرحال و تندرست روی پاهای خودتون راه می روید، چه بسا فردا در یک حادثه ی رانندگی دچار مشکل عضو شید. خلاصه اینکه هیچکی حتی از یک لحظه بعد خودش هم خبر نداره. اگه روزی اینجور حادثه ای واسه همسرتون پیش بیاد، حاضر هستین حمایتش کنین و تا ابد کنارش بمونین؟

۱۰. حاضر هستین نیازای همسر آینده تون رو بر خواستهای خودتون مقدم بدونین؟

ازدواج، به ویژه در سالای ساده یه جور بده بستانه. به موجب ازدواج در شرایطی قرار خواهید گرفت که باید نیازای همسرتون رو در اولویت بذارین. با این اوصاف آمادگی دارین نیازای یک فرد دیگر رو بر خواستهای خودتون مقدم بدونین؟ بله، در طول زندگی مشترک باید بارها از خودگذشتگی نشون بدین. وقتی ازدواج کنین، شاید لازم باشه از خرید خونه یا ماشین مورد علاقه خود دست بکشین تا بتونین هزینه ادامه تحصیل همسرتون رو تأمین کنین.

۱۱. می تونین یک هم تیمی شایسته باشین؟

۱۴ سوالی که در تصمیم گیری واسه ازدواج به شما کمک می کنه آموزشی

ازدواج یک راه دونفرهه. در زندگی مشترک نمی تونین در مورد امورات منزل، مسائل خانوادگی و کلا زندگی، به تنهایی تصمیم بگیرین. اگه هنوز نمی تونین به لیاقت در نقش هم تیمی ظاهر شید و تصمیمات تون رو بدون لجبازی و با هم فکری پیش ببرین، پس واسه ازدواج عجله نکنین. شروع زندگی مشترک مساویه با پذیرش شرکت در یک کار تیمی دائمی، چون که به طور روزمره موضوعات خیلی زیادی پیش بین که باید دو نفره در موردشان تصمیم بگیرین و راه انجام شون رو طی کنین. پس اگه نتونین هم تیمی شایسته ای باشین، نه تنها در زندگی مشترک بلکه در زندگی فردی خود هم پیشرفت نخواهید کرد.

۱۲. به همسر آینده تون افتخار می کنین؟

وقتی همسرتون در چیزای موفق می شه باید به پیشرفت اون افتخار کنین و حتی اگه روزی در تحقق هدفی شکست خورد نباید این شکست مایه ی سرافکندگی تون شه. هر وقت که در جمع خونواده و دوستان تون هستین، باید بتونین با افتخار در مورد همسرتون صحبت کنین.

۱۴ سوالی که در تصمیم گیری واسه ازدواج به شما کمک می کنه آموزشی

۱۳. قصد دارین پس از ازدواج حساب مالی مشترک داشته باشین یا جداگونه؟

۱۴ سوالی که در تصمیم گیری واسه ازدواج به شما کمک می کنه آموزشی

نبود تفاهم در این مورد یکی از دلایل عادی اختلافات زناشوییه. پس، پیش از ازدواج در مورد مدیریت حسابای مالی خود با همدیگه به تفاهم برسین.

۱۴. حاضر هستین خونواده همسرتون رو قبول کنین و در زمان احتیاج حمایت شون کنین؟

این فقط همسر آینده تون نیس که با ازدواج به زندگی تون اضافه می شه، بلکه خونواده همسرتون هم به جمع خانوادگی تون اضافه می شن. در مواقع بسیاری مثل جشنا و تعطیلات باید در میهمانی هاشون شرکت کنین و در کنار همسرتون حضور داشته باشین. حتی شاید بعضی وقتا ضرورت ایجاب کنه که از نگاه مالی هم حمایت شون کنین.

از نمونه سؤالات مطرح شده ی ما، در تصمیم گیری واسه ازدواج کمک بگیرین و اصلا در این تصمیمِ زندگی تون شتاب زده عمل نکنین. حتی پس از ازدواج هم شما و همسرتون باید همیشه با همدیگه همکاری کنین تا زندگی مشترک تون رو پیوسته به نقطه ایده آلی که واسه خودتون متصور بودین برسونین و ازدواجی پایدار و خوشبخت داشته باشین.

منبع : lifehack.org

دسته‌ها: آموزشی