هیچ زن و شوهری نمی تونن در همه مسائل باهم تفاهم صددرصدی داشته باشن. پس طبیعیه که بعضی وقتا در زندگی مشترک به اختلاف نظر بربخورید. اما وقتی اختلافی در زندگی زناشویی پیش میاد، حتما به معنی شکست رابطه زن وشوهری نیس، چراکه عوامل خیلی زیادی در موندگاری زندگی مشترک دخالت دارن. درادامه با ما همراه باشین تا با ۱۴ نشونه ای که از تفاهم و موافقت بین زن و شوهر خبر میدن، بیشتر آشنا شید.

 

۱. به عشق بین تون هیچ شکی ندارین

عاشق همسرتون هستین و میدونید که اونم عاشق شماس. یعنی از واسه عشق خودتون نسبت بهش و عشق اون نسبت به خود هیچ شکی ندارین. یعنی، در زندگی مشترک تون احساس امنیت و خوشبختی می کنین. حتی اگه ذاتا غصه خور هستین و با این حال هیچوقت به عشق همسرتون شک نمی کنین، پس امیدوار باشین که نشونه خوبیه.

۱۴ نشونه که می گوید با همسرتون تفاهم دارین آموزشی

۲. چیزایی از هم میدونید که هیچکی جز خودتون نمی دونه

هر کسی واسه خودش چندین وچند راز مگو داره. اما اگه زن و شوهری بتونن رازهای مگویشان رو باهم درمیان بذارن، یعنی اینکه تفاهم رضایت بخشی بین شون جریان داره. راستی ازجمله ارکان اصلی هر رابطه ایه، اما اینکه مایل باشین راز دل تون رو به همسرتون بگید، به طرف مقابل نشون می ده که رابطه تون رو جدی گرفتین و حسابی مایه می ذارین.

۳. از اوقات تنهایی تون لذت می برین

خیلیا پس از ازدواج سهم اوقات شخصی شون به صفر می رسه. اما اگه به دنبال یک رابطه سالم و بادوام هستین، لازمه که اوقاتی رو هم به خودتون و علایق شخصی تون اختصاص بدین و بلد باشین که از این اوقات لذت ببرین. مثلا می تونین در اینجور اوقاتی به دیدار خونواده و دوستان تون برید یا فرضا اگه اهل یوگا هستین، در کلاس یوگا ثبت نام کنین و در ساعات تنهایی تون از انجام حرکات آرامش بخش یوگا لذت ببرین.

۱۴ نشونه که می گوید با همسرتون تفاهم دارین آموزشی
۱۴ نشونه که می گوید با همسرتون تفاهم دارین آموزشی
۱۴ نشونه که می گوید با همسرتون تفاهم دارین آموزشی

۴. سعی ندارین همسرتون رو تغییر بدین

به شخصیت همسرتون احترام می ذارین و سعی نمی کنین که به دلخواه تون تغییرش بدین. مطمئنا بعضی چیزها رو درمورد همسرتون نمی خوشش اومد، مثلا شاید از حرف زدنش در خواب یا حتی بعضی وقتا طرز لباس پوشیدنش خوش تون نمیاد، اما با این حال عاشقش هستین و می تونین با این فرقا کنار بیایید. اینکه بکوشید شخصیت یا ظاهر همسرتون رو تغییر بدین، می تونه نشون دهنده ی نداشتن تفاهم باشه.

۱۴ نشونه که می گوید با همسرتون تفاهم دارین آموزشی

۵. باهم علایق مشترک دارین

۱۴ نشونه که می گوید با همسرتون تفاهم دارین آموزشی

همونجوریکه باید اوقاتی رو به تفریحات و علایق شخصی تون اختصاص بدین، شک نداشته باشین اوقات زیادی رو هم باید با همسرتون بگذرونین و از لحظات باهم بودن تون لذت ببرین. اینجاست که داشتن علایق مشترک می تونه به دووم رابطه تون کمک کنه. مثلا آشپزی دونفره یا تماشای سریالی که موردعلاقه ی هر دونفرتانه، اوقات باهم بودن تون رو خاطره سازتر می کنن.

۶. باهم اختلاف نظر دارین

اگه در زندگی مشترک اختلاف نظری پیش بیاد، هردونفر موظف ان که همدیگه رو جدی بگیرن و به هم گوش کنن. اگه حتی پس از گفت وگو اختلاف نظرتون برطرف نشد، بازم اشکالی نداره، چراکه فقط روی موضوعی خاص اتفاق نظر ندارین و چیزی درمورد احساس تون نسبت به هم تغییر نکرده.

۷. به حل صلح آمیز مشکلات تون تمایل دارین

در درازمدت ممکنه با مشکلاتی ازجمله اختلافات مالی یا مذهبی روبرو شید یا حتی درمورد محل سکونت تون به اختلاف نظر بربخورید. مسائلی مثل این درصورت تفاهم دو طرف و تمایل شون به صلح حل شدنیه. باید بکوشید تا به تصمیمی برسین که مایه ی رضایت هر دو نفرتان باشه. اما فراموش نکنین که درصورتی رضایت هردونفرتان جلب میشه که باهم از روی صلح و آشتی جویی وارد بحث شید.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۳ قدم طلایی مدیریت پروژه

۸. همسرتون باعث پیشرفت تون می شه

شاید خیلی تکراری به نظر برسه، اما زن و شوهرهایی که باهم تفاهم دارن، می تونن باعث پیشرفت هم شن. در هر زمینه ای که سعی در پیشرفت دارین، از آشپزی کردن گرفته تا ترفیع شغلی، همسرتون باید پشت تون باشه و از سعی تون حمایت کنه و هم اینجور شمام وظیفه دارین که حمایت کننده و دل گرمی همسرتون باشین.

۹. باهم از آینده دو نفره تون حرف میزنین

اگه هر دو نفرتان در زندگی هم راه باشین، نشونه خوبیه. البته، اینکه دو طرف علایق خاص خودشون رو داشته باشن هم اشکالی نداره و اتفاقا هم طبیعیه. مثلا اگه نامزدتان عاشق سفرکردن باشه و شما عاشق بچه دارشدن، به این معنی نیس که نمی تونین باهم به تفاهم برسین. اما اگه دو نفری که قراره باهم ازدواج کنن، تمایلی به حرف زدن درمورد آینده مشترک شون نداشته باشن، نشون می ده که شاید انتظارات متفاوتی از ازدواج دارن. پس باید این قضیه رو جدی بگیرین.

۱۰. می تونین در کنار همسرتون خودِ واقعی تون باشین

وقتی باهم تفاهم داشته باشین، پس باید بتونین که در کنار همسرتون خودِ خود واقعی تون رو زندگی کنین. یعنی اگه هر احساسی دارین، از خوشحالی و هیجان گرفته تا غصه و خشم، باید بتونین که احساسات تون رو خیلی راحت با همسرتون درمیان بذارین و نگران عواقبش نباشید.

۱۱. عاشق هم هستین

۱۴ نشونه که می گوید با همسرتون تفاهم دارین آموزشی

اینکه بتونین محبت تون رو به هم نشون بدین، در زندگی مشترک معجزه می کنه. زوجایی که باهم تفاهم دارن، محبت شون رو از راه های جور واجور، مثلا گرفتن دست هم یا بوسیدن همدیگه، به هم نشون میدن. یعنی، حتی در لبخندی که به هم میزنن هم نشونه خاصی از علاقه هست.

۱۲. با خونوادهای همدیگه کنار میاید

اگه واقعا از ته دل خونواده همسرتون رو دوست دارین، خیلی هم نشونه خوبیه. البته، همیشه هم این طور نیس که اگه کسی همسرش رو عاشقانه دوست داشته باشه، پس حتما باید خونواده همسرش رو هم به همون اندازه دوست بدارد. اینکه خونواده همسرتون رو دوست نداشته باشین یک چیزه و اینکه هیچ تلاشی واسه دوست داشتن شون نکنین یک چیز دیگر. هرکسی خونواده ای داره، مگه در موارد خاص؛ پس احتیاجی به گفتن نیس که خونواده کسی که قراره باهم ازدواج کنین، تا زمان دووم رابطه تون، در زندگی شما حضور دارن.

۱۳. رابطه تون رو تازه نگه می دارین

درسته که هرروز سن مون بالاتر میره، اما قرار نیس که رابطه مون هم با گذشت زمان سالخورده شه. تازگی و تازگی رابطه تون ممکنه در بین درگیریای شغلی، بچه داری و بقیه مسئولیتای روزمره رنگ ببازد. درسته که مسئولیتای زندگی مشترک رو نباید ندیده بگیرین، اما با این وجود اوقاتی رو هم باید به رابطه خودتون و همسرتون اختصاص بدین. حتی یک آغوش گرم در آخر روز کاری می تونه حسابی به دل بنشیند. شاید پس از چند سال زندگی مشترک احساس کنین که دیگر احتیاجی به این کارا نیس، درحالی که همیشه باید در حفظ کیفیت رابطه تون کوشا باشین.

۱۴. نامزدتان رو از فامیل و دوستان مخفی نمی کنین

اگه رابطه تون از سلامت کافی بهره مند باشه، پس نباید از اینکه نامزدتان رو به آشنایان تون نشون بدین، خجالت بکشین. اینکه دو طرف همدیگه رو به آشنایان شون معرفی کنن، نشونه امیدوارکننده ایه و حتی این حس رو القا می کنه که خیلی جدی به زندگی هم وارد شدن. اگه هنوز نامزدتان رو به آشنایان تون معرفی نکردین، از خودتون بپرسید که اشکال کار از کجاست؟ خودتون، طرف مقابل یا دور و بریا تون؟ 


دسته‌ها: آموزشی