هروقت حرف از نامزدی و ازدواج می شه، خیلیا درمورد نشونه های رابطه سالم می پرسند و به درستی نمی دونن که همسر خوب چه کسیه. در این مطلب می خوایم به معرفی ویژگیای مرد خوب بدیم تا هم خانوما بدونن که همسر خوب چیجوری رفتاری داره و هم آقایان بدونن که چه جوری همسر شایسته تری باشن.

۱۵ نشونه که می گوید با یک مرد ایده آل در رابطه هستین آموزشی

۱. مرد خوب هیچوقت نمی ذاره از یاد ببرین که چقدر عاشق تونه

۱۵ نشونه که می گوید با یک مرد ایده آل در رابطه هستین آموزشی

مشکل خیلی از خانوما اینه که دیگر هیچ مهر و محبتی در زندگی مشترک شون حس نمی کنن، چراکه از طرف همسرشان رفتار خاصی مبنی بر دوست داشته شدن و خواستنی بودن نمی بینن و احساس می کنن که قدرشون دانسته نمی شه. این درحالیه که مرد خوب همیشه به همسرش یادآوری می کنه که چقدر براش ارزشمنده. اگه کسی واقعا از ته دل عاشق تون باشه، عشقش دانسته و حس میشه. اما اگه عشقش حس نشه، همیشه با خودتون درگیر هستین که همسرم دوستم داره یا نه.

۲. مرد خوب همیشه از همسرش حمایت می کنه

مرد خوب همیشه هوای همسرش رو داره و از اون در هر تصمیمی که میگیره (ادامه تحصیل، سر کار رفتن و خیلی تصمیمات سرنوشت ساز دیگر)، حمایت می کنه. یعنی، مرد خوب هیچوقت باعث نمی شه که به همسرش احساس دلسردی یا ناتوانی دست بده، بلکه در قدم به قدم راه همراهی اش می کنه. ضمنا، مرد خوب همیشه از موفقیتای همسرش خوشحال می شه و در شکستا بهش دلگرمی می ده.

۳. مرد خوب الهام بخش همسرشه

الهام بخش بودن یه قدم بالاتر از حمایت و پشت گرمیه و بیشتر خاصیتی فعلانه داره. کسی می تونه الهام بخش زندگی بقیه شه که هم روی رشد و پیشرفت فردی خودش حسابی انرژی بزاره و هم تشویق کننده زندگی بقیه باشه. جای خوشحالیه که شور و همت مرد خوب در دنبال کردن علایقش می تونه به همسرش هم انتقال کنه.

۴. مرد خوب واسه جلب اعتماد همسرش سعی می کنه

۱۵ نشونه که می گوید با یک مرد ایده آل در رابطه هستین آموزشی

مرد خوب همیشه سعی می کنه که همسرش در زندگی مشترک شون احساس راحتی و قوت قلب بکنه. این احساس درصورتی به وجود خواهد اومد که دو طرف بتونن به هم اعتماد کنن، چراکه اعتماد زیربنای عشق و احترامه. مرد خوب کسیه که متوجه این قضیه باشه و بدونه که اعتماد خیلی راحت به دست نمیاد، بلکه باید واسه به دست آوردنش سعی کنه و در حفظ و محافظت از اون کوشا باشه.

۵. مرد خوب باعث می شه که همسرش احساس زیبابودن کنه

واسه اینکه زنی احساس زیبایی کنه، فقط شنیدن جملات ستایش آمیز کافی نیس. مرد خوب کسیه که بتونه حس زیبابودن رو به معنای واقعی با هر نگاه و نوازش و کلا رفتارش به همسرش منتقل کنه. یعنی وقتی به ظاهرتون می رسین، هیچ جزئیاتی از نظرش دور نمی موند و نمی ذاره احساس کنین که دیگر براش جذاب نیستین. مرد خوب براش فرقی نمی کنه که لباس راحتی منزل به تن دارین یا لباس مهمانی، چراکه اگه واقعا عاشقانه دوست تون داشته باشه، همه جوره به چشمش قشنگ و جذاب خواهید اومد.

۶. مرد خوب در انجام کارای جزئی کوتاهی نمی کنه

سرتون شلوغه و نمی رسید که سفارشات تون رو از پست تحویل بگیرین؟ همسرتون بدون اینکه بدونین، واسه تماشای تئاتر جدیدی که مشتاق دیدنش هستین، برنامه ریخته و بلیط خریدهه؟ کمکای کوچیکی مثل دریافت سفارشات پستی یا برنامه ریزی و خرید بلیط تئاتر شاید کارای خیلی کوچیکی به نظر برسن، اما هرچقدر هم که ناچیز و جزئی باشن، درواقع نشون میدن که همسرتون آدم فهمیده و باشعوریه که درک می کنه همین جزئیات و ریزه کاری هاست که اتفاقا خیلی خیلی مهمه و به دل می شینه.

۱۵ نشونه که می گوید با یک مرد ایده آل در رابطه هستین آموزشی

۷. مرد خوب به همسرش احساس امنیت می ده

چی بهتر از اینکه زنی بتونه در کنار همسرش به احساس امنیت و آرامش برسه! اگه زنی نتونه در کنار همسرش به احساس امنیت و آرامش برسه و سر راحت بر بالین بزاره، حتی جذابیت، دارندگی یا بقیه ی ویژگیای مثبت مرد هم دیگر براش جلوه ای ندارن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۲ نکته واسه تشویق افراد به کار تیمی

۱۵ نشونه که می گوید با یک مرد ایده آل در رابطه هستین آموزشی

۸. مرد خوب هیچوقت از خط قرمزها عبور نمی کنه

طبیعیه که زن وشوهرها بعضی وقتا به اختلاف بربخورند و حتی دعوا کنن، اما دلیل نمی شه که این اختلافا رو به قضیه ای شخصی تبدیل کنن و لحن و کلام شون توهین آمیز و تحقیرگونه شه. مرد خوب همیشه سعی می کنه که از کوره در نرود و درعوض روی حل اختلاف پیش اومده متمرکز می شه.

۹. مرد خوب نسبت به رشد و پیشرفت فردی کوشاست

مرد خوب همیشه در تلاشه تا در مورد ی رشد و پیشرفت فردی پیشرفت کنه. این پیشرفت می تونه از راه یادگیری چیزای تازه، مهارتای جدید، مطالعه یا حتی تماشای برنامه های مستند انجام بشه. اینجور مردی همیشه می تونه همسرش رو از دید فکری به رقابت بکشه و توجهش رو به خود جلب کنه. درسته که این کارا رو در درجه اول به خاطر ارتقای فردی خودش انجام می ده، اما رشد و پیشرفت فردی دارای ارزش افزوده ایه که روی رابطه زن وشوهری هم اثر می ذاره.

۱۰. مرد خوب همیشه با همسرش صادقه

۱۵ نشونه که می گوید با یک مرد ایده آل در رابطه هستین آموزشی

مرد خوب می دونه که راستی بهترین سیاست واسه ساختن رابطه ای خوشحال و سالمه.

۱۱. مرد خوب اهل عمله

کسی که وعدهای پوچ و توخالی می ده و هیچوقت به هیچ کدوم شون درست وحسابی عمل نمی کنه، احترامش پیش بقیه از بین خواهد رفت. اما مرد خوب با عمل به وعدهایی که می ده، به همسرش ثابت می کنه که شایسته احترام اوست.

۱۲. مرد خوب احساساتش رو پیش همسرش میگه

خیلی از مردم به سختی می تونن درمورد احساسات، ترسا و آرزوهای شون با کسی صحبت کنن. اما اگه شریک زندگی شون آدم شایسته ای باشه، شک نداشته باشین بیان این مسائل راحت تر میشه. مرد خوب با اقرار به اینکه بعضی چیزها گفتنی نیس، گفتنیا رو از همسرش مخفی نمی کنه و اجازه نمی ده که احساساتش روی هم تلنبار شن و بعدا نا آرومی و سرخوردگی بسازن.

۱۳. مرد خوب باعث می شه که همسرش از بیان واقعیت ترس نداشته باشه

واسه اینکه بتونین با مرد زندگی تون روراست باشین، باید در رابطه تون احساس راحتی بکنین و بدونین که مورد قضاوت قرار نخواهید گرفت. مرد خوب همسرش رو تشویق می کنه که بدون هیچ ترسی حرف دلش رو بزنه و احساساتش رو بگه. یعنی رفتارش طوریه که در کنارش می تونین خودِ خود واقعی تون باشین، بدون هیچ سانسوری!

۱۴. مرد خوب هیچوقت به همسرش آسیب نمی زنه

مرد خوب هیچوقت چه از دید جسمی و چه از دید روحی هیچ آسیبی به همسرش وارد نمی کنه و حتی به ذهنش هم خطور نمی کنه که هیچ گونه خشونت و توهینی نسبت به همسرش روا داشته باشه.

۱۵. مرد خوب یاور سختی هاست

مردی که پیمان ازدواج می بندد و به عشقش پایبند می شه، می دونه که زندگی بالا و پایین داره، پس همه تلاشش رو می کنه تا در فرازونشیبای زندگی یار و یاور همسرش باشه و به محض مشاهده ی سختیا خودشو کنار نمی کشه. اینکه کسی در موقع خوشی همراه تون باشه، کار سختی نیس. اما مرد خوب کسیه که در روزهای بارانی زندگی بالای سرتون چتر بگیره و تنهایتان نگذارد.

اگه مرد زندگی تون این ویژگیا رو داره، پس حتما تشکر تون رو نشانش بدین و بذارین بدونه که واسه همه خوبی هاش از اون متشکرید. 


دسته‌ها: آموزشی