آدمای موفق چه فرقایی با بقیه دارن؟ استعداد موفقیت در وجود بعضی آدما بیشتر از بقیه نهادینه شده؟ اگه این طوره شما چقدر واسه موفقیت استعداد دارین؟ حالا این امکان واسه تون جفت و جور شده که مهم ترین ویژگیای رفتاری آدمای موفق رو بشناسین و به این وسیله نقاطِ ضعف و قدرت خود رو حدس بزنین. اگه بعضی از این ویژگیا رو نداشتید ناامید نشید، همیشه واسه اصلاح خودتون فرصت دارین اما بهتره وقت رو تلف نکنین و زودتر دست به کار شید.

 

فرمول به خصوصی واسه موفقیت وجود نداره. اما همه آدمای موفق ویژگیای رفتاریِ معینی دارن.

هر یک از ما تعریف منحصربه فردی از موفقیت داریم. به نظر خیلی از ما، موفقیت در مرحله اول با پول و ثروت حدس زده می شه. گرچه روشنه که موفقیت حولوحوش مهم دیگری هم داره. واسه بعضی از مردم مهم اینه که بتونن وقت شون رو اون طور که می خوان سپری کنن. واسه یه سریای دیگه توانایی کمک به نیازمندان مهمه. ملاک هرچه باشه، در شخصیت همه آدمای موفق ویژگیای به خصوصی مشاهده شده.

۱۵ ویژگی رفتاری آدمای موفق  آموزشی

۱۵ ویژگی رفتاری آدمای موفق  آموزشی

این ویژگیا رو واسه اولین بار در آدمای موفقی که چند سال می شناختم و با اونا کار می کردم دیدم، از میلیونرها گرفته تا مدیرانِ تازه شکوفا شده. اونا شخصیتای متفاوتی داشتن، با وجودِ این، همه اونا چند ویژگی رفتاری مثل داشتن که باعث موفقیت شون شده بود.

به بعضی از ویژگیا علاقه بیشتری دارم، ویژگی پانزدهم رو بیشتر از همه پسند می کردم. چون وقتی به داستان آدمای موفق فکر میکنم، از دیزنی گرفته تا اپرا، متوجه میشم اونا اموراتِ بسیاری رو با تکیه بر این ویژگی از پیش بردن، و این ویژگی به اونا کمک کرده گذشته رو کنار بذارن و آینده رو بسازند. نگاهی به این مقاله بندازین تا ببینین چند نمونه از اونا رو در رفتارهای خود مشاهده می کنین.

۱. به رقابت احتیاج دارن

۱۵ ویژگی رفتاری آدمای موفق  آموزشی

تا الان فرد موفقی ندیده ام که حسِ رقابت عمیقا در وجودش ریشه ندوانده باشه. موفقیت در اصل برخاسته از احساس احتیاج به برنده شدنه. دلایل متفاوت ان اما هدف همیشه بُرده. آدمای موفق تشنه ی کشف راه های خلاقانه ای هستن که اونا رو در رقابت بالا می کشه و از اینکه با سرخوردگی ناظر باختن شون باشن بدشون میاد. مردم معمولا این ویژگی رو با اخلاق کاری اشتباه می گیرن. اینجا منظور زیاد کار کردن نیس. رقابت طلبی شما رو تشویق می کنه بیشتر از دیگر رقبای تون واسه رسیدن به رویاهاتون کار کنین و راه های رسیدن به موفقیت رو واسه تون صاف می کنه.

۱۵ ویژگی رفتاری آدمای موفق  آموزشی

۲. گذشته رو آزاد می کنن

۱۵ ویژگی رفتاری آدمای موفق  آموزشی

ویژگی اول یک نتیجه مهم داره. هرچقدر هم موفق باشین، ماندن در گذشته یا پررنگ کردن آخرین اشتباه تون از سرعت پیشرفت تون کم می کنه. آدمای موفق در گذشته هاشو متوقف نمی شن. اونا درسای لازم رو از گذشته فرا می گیرن و با سرعت به طرف رقابتای بزرگ تر حرکت می کنن.

۳. واسه پیشرفت انگیزه دارن

۱۵ ویژگی رفتاری آدمای موفق  آموزشی

آدمای موفق همیشه سعی می کنن خود رو اصلاح کنن. اونا سخت گیرترین منتقدانِ خود هستن. هیچ وقت از خودشون راضی نیستن و همیشه سعی می کنن بهتر باشن. بیشتر از هرکیِ دیگری مشتاقند بهترین باشن.

۴. به جزئیات زیاد توجه می کنن

۱۵ ویژگی رفتاری آدمای موفق  آموزشی

این ویژگی در عین حال که واسه دور و بریا آزاردهندهه، نتایج بسیار خوبی داره. این ویژگی با عبارت معروفِ «درگیرِ جزئیات نشو» متضاده. اما آدمای موفق اکثرا هنگامی که کارای کوچیک انجام میدن به جزئیاتِ اونم توجه می کنن.

۵. فهرستی از دستاوردهای شون نگه می دارن

۱۵ ویژگی رفتاری آدمای موفق  آموزشی

آدمای موفق یادگارهای موفقیتاشون رو نگه می دارن. نه حتما واسه نمایش دادن شون (گرچه بسیاری این کار رو می کنن)؛ بلکه واسه اینکه به خود و دور و بریا شون یادآوری کنن سرسختی، به تنهایی واسه شکست دادن غیرممکنا کافیه.

۶. ضرورت بهتر شدن روابط کاری رو درک می کنن

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۵ اشتباه زبون بدن که افراد موفق انجام نمیدن

۱۵ ویژگی رفتاری آدمای موفق  آموزشی

یکی از عادی ترین ویژگیای آدمای موفق جدیت در روابط کاریه. همه موفقیتا طبق ی ارتباطات انسانی ساخته شدن، این ارتباطات باید به درستی پرورش یابند و تقویت شن.

۷. به خودشون جایزه میدن

۱۵ ویژگی رفتاری آدمای موفق  آموزشی

وقتی از شدت کار کردن احساس خفگی می کنین، احتیاج به زمانی دارین که از نظر جسمی و عاطفی به خودتون بدین. با کارای ساده ای مثل: مدیتیشین، تمرینات ورزشی، تفریحات سالم، فعالیتای بشردوستانه یا گریزی ناخودآگاه.

یا هرچه خودتون صلاح میدونید، مقصود اینه که از فرسودگی تون پیشگیری کنین، تمرکزتان رو حفظ کنین و به خودتون یادآوری کنین به چه دلیل این کارای سخت رو انجام میدید.

۸. قدرشناس هستن

۱۵ ویژگی رفتاری آدمای موفق  آموزشی

تعدادی از مصاحبهایی رو که با فضانوردان شاتل فضایی داشته ام به خاطر دارم. آدمایی بی اندازه موفق که بیشتر از هر فرد دیگری حق داشتن خودبین باشن. اما برعکس، قدرشناس ترین آدمایی بودن که تا الان دیده ام. خوب می دونستن چقدر خوشبخت هستن که در جایگاه الان شون قرار دارن، و از اینکه احساس شون رو با بقیه هم در بین بذارن خجالت نمی کشیدن.

۹. در مواقع بحرانی سست نمی شن

۱۵ ویژگی رفتاری آدمای موفق  آموزشی

یکی از مهم ترین معیارهای موفقیت، پایداری در شرایط بحرانیه. آدمای موفق در شرایط بحرانی راه و هدف شون رو گم نمی کنن و با این عمل به الگویی قابل تکیه واسه دور و بریا شون تبدیل می شن.

۱۰. سعی می کنن اعتبارشان رو زیاد کنن

۱۵ ویژگی رفتاری آدمای موفق  آموزشی

اگه قابل اعتماد نباشید رسیدن به هر سطحی از موفقیت واسه تون تقریبا غیرممکنه. اعتماد کردن به آدمای موفق آسونه، چون اونا افکارشان رو روشن میگن و همیشه صادق و شفاف هستن. حتی اگه با ایشان موافق نباشید، موضع خود رو تغییر نمی دن.

۱۱. مسئولیت پذیر هستن

۱۵ ویژگی رفتاری آدمای موفق  آموزشی

حتی نورانی ترین موفقیتا هم بعضی وقتا ناگریز دچار لغزش می شن. قبول کردن اشتباه خصیصه ایه که نه تنها اعتماد مردم رو جلب می کنه، بلکه به اونا نشون می ده اشتباه چیزی نیس که پنهانش کنن یا بر گردن شخص دیگری بندازن.

۱۲. در برابر مشتریان شون خوب ظاهر می شن

۱۵ ویژگی رفتاری آدمای موفق  آموزشی

حتی خشک ترین و مغرورترین مدیر عاملا هم به مشتریان شون احترام گذاشته و با ظاهر و رفتاری جذاب مقابل اونا حاضر می شن. اونا خوب میدونن جایگاه الان شون رو مدیون مشتریان شون هستن.

۱۳. به توجهی که از طرف بقیه دریافت می کنن اهمیت نمی دن

۱۵ ویژگی رفتاری آدمای موفق  آموزشی

آدمای موفق متوجه هستن که با افزایش موفقیت شون، جوکای شون خنده دارتر می شه و همیشه بر تعداد افرادی که با اونا موافقند اضافه می شه. اما اونا به اینطور مسائل توجه نمی کنن. آدمای موفق میدونن نظرِ مثبتی که مردم نسبت به اونا دارن باعث نمی شه که دیگر انجام دهنده اشتباه نشن.

۱۴. دوست دارن به بقیه کمک کنن

۱۵ ویژگی رفتاری آدمای موفق  آموزشی

هروقت به درجه ای از موفقیت برسین، یکی از بهترین پاداشایی که نصیب تون می شه توانایی تشویق و سرِ شوق آوردن دیگرونه. آدمای موفق میدونن قدرت کافی واسه افزایش اعتمادبه نفس بقیه دارن. و وقتی این کار رو انجام میدن دوستانی وفادار به دست می آوردن و اثرات کمکای شون بارها در زندگی شون مشخص می شه.

۱۵. اجازه نمی دن با شکستای شون شناخته شن

۱۵ ویژگی رفتاری آدمای موفق  آموزشی

هیچکی صد در صد موفق نیس. موفقیت بدون شک نتیجه مثبتِ سعی هاییه که شامل شکستا، تجربیات و یاد گرفته های فراوانه. به گفته محققان، جهانی که در اون زندگی می کنیم خیلی وقت پیش با غلبه ی ماده بر پادماده با اختلافی بسیار کم به وجود اومدهه؛ با اختلافِ تنها یک ذره در برابر میلیاردها ذره دیگر. ویرانیای بسیاری رخ داد تا چیزی که حالا هست به وجود بیاد. پس اگه از شکست می ترسین، دارین از موفقیت دوری می کنین. با ترس تون کنار بیایید، دنیا به طرف موفقیت پیش میره.

منبع : inc

 


دسته‌ها: آموزشی