ساختن یک زندگی فوق العاده، نیازمند پشتکاره. مردم همه به دنبال خوشبختی هستن. کسائی که قدرت عاطفی خوبی دارن به شادی و موفقیت پایدار می رسن. این موفقیت اتفاقی نیس، بلکه نیازمند سعی مداومه.

افرادی که به دید ذهنی قوی هستن، میدونن که احساسات می تونن انگیزه بسازن و هم میدونن که کنترل احساسات سخته. وقتی احساسات با آدرنالین آمیخته می شن، تقریبا همیشه می تونن ما رو به بیراهه بکشن. واسه همین قدرت عاطفی یکی از ملزومات شادی و موفقیته.

 

۱. اعتماد به نفس دارن

افرادی که به دید عاطفی قوی هستن، ارزش خود رو میدونن و اعتماد به نفس (افزایش اعتماد به نفس) دارن. اونا احتیاج ندارن خود رو به بقیه نشون بدن یا بقبولانند. اونا به توجه احتیاج ندارن و هیچ وقت واسه جلب توجه بقیه سعی نمی کنن. اونا به خاطر موفقیتا و سخت کوشی بی انتهای خود در همه جنبه های زندگی، از درون احساس مهم بودن می کنن. اونا میدونن «عالی بودن» رقابت بزرگیه که رسیدن بهش نیازمند سعی بسیاره.

۱۵ ویژگی افرادی که از نظر عاطفی قوی هستن آموزشی

۲. همت دارن

افرادی که به دید عاطفی قوی هستن قدرت داخلی عمیقی دارن. اونا میدونن هرچه موفق تر باشن، بیشتر با افراد پست، حسود و بی رحم روبرو می شن. هرچه اونا انگیزه بیشتری واسه تغییر دنیا داشته باشن، بیشتر به دنبال موفقیت برن، در زندگی بقیه تغییر بسازن و اونا رو به اهداف خود برسانند، تعداد بیشتری از این افراد متنفر و سطحی نگر مقابل اونا قرار خواهند گرفت.

افرادی که به دید احساسی قوی هستن منبع قدرت خودشون رو دارن. اونا افراد حسود رو می شناسن و میدونن چه جوری باید واکنشای خود رو در برابر این افراد کنترل کنن. اونا هیچوقت اجازه نمی دن افراد بدخواه اراده شون رو از بین ببرن.

۳. به آینده امیدوارند

افرادی که به دید عاطفی قوی هستن وقت خود رو صرف سرزنش و انتقاد نمی کنن. اونا درگیر افسوس خوردن نمی شن چون میدونن افسوس خوردن اونا رو عقب میندازه و در گذشته متوقف می کنه. پس اونا میدونن که اوقات تلخی فقط انرژی شون رو هدر می ده.

اگه شخصی از اونا کینه ای به دل بگیره، از اون میگذرن. اگه کسی نخواد اونا رو قبول کنه، انرژی خود رو واسه اون هدر نمی دن. این افراد آینده نگرند، اوقات تلخی نمی کنن و همیشه واسه بهتر شدن سعی می کنن.

۴. هوای خودشون رو دارن

افرادی که به دید عاطفی قوی هستن به خاطر هیچکی از موضع خود کوتاه . اونا واسه کاری که بهش علاقه مند هستن، هر اقدامی که لازم باشه، انجام میدن. اونا نمی خوان به خاطر یه سری آدم منفی باف و منتقدِ تنبل که می خوان اونا رو پایین بکشن، سرعت خود رو کم کنن یا خودشون رو تغییر بدن.

اونا میدونن یک ذهن کوچکه که ذهنای بزرگ رو انتقاد می کنه. افراد قوی به دید عاطفی، از کسائی که سعی می کنن موفقیت اونا رو کم اهمیت جلوه بدن دوری می کنن و در پیگیری اهداف بزرگ تر خود ثابت قدم باقی می مونن.

۵. به خود ایمان دارن

۱۵ ویژگی افرادی که از نظر عاطفی قوی هستن آموزشی

این افراد خودشون رو می شناسن و دوست دارن و از اینکه اهداف شون رو دنبال کنن، نمی ترسند. اونا با صبر و حوصله و در بین ترسا و تردیدها کار خود رو ادامه میدن. این افراد خارق العاده باور دارن که در آخر نتیجه همه زحمات شون رو با رسیدن به اهداف شون می گیرن. این افراد استثنایی زندگی پرتلاش رو انتخاب می کنن و از اینکه در راهی جاه طلبانه قدم بذارن یا همه زندگی خود رو صرف رسیدن به خوشبختی و موفقیت کنن، نمی هراسند. اونا به سعی و موفقیتای خود افتخار می کنن.

این افراد ایمان رو به جای ترس انتخاب می کنن.

۶. بالغ هستن

واسه افرادی که از دید عاطفی قوی هستن، موفقیت پایدار و شادی عمیق فقط از راه حل سخت، سعی بی معطلی و روبرو شدن با مشکلات و گذشتن از طوفانا به دست میاد. اونا میدونن که زندگی سخته و چون این واقعیت رو قبول کردن، می تونن از سختیا عبور کنن.

افرادی که از دید احساسی قوی هستن به جای خوش گذرانی، مسئولیت پذیری و به جای محق بودن، مهربون بودن رو انتخاب می کنن.

۷. با درایت هستن

یکی از دلایلی که این افراد از نظر عاطفی قوی هستن اینه که با افرادی که می خوان اونا رو دلسرد کنن نشست و برخاست نمی کنن. اونا عمدا با کسائی رابطه برقرار می کنن که مثل خودشون باانگیزه، مشتاق، صادق، پایبند و در زندگی شون به دنبال اهداف خاصی هستن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۴ سوالی که در تصمیم گیری واسه ازدواج به شما کمک می کنه

افرادی که از نظر احساسی قوی هستن از افراد منفی دوری می کنن و هم نشینان خود رو با درایت انتخاب می کنن چراکه انرژی می تونه به بقیه منتقل شه.

۸. واقع گرا هستن

افراد قوی از واقع گرا بودن یا ضعیف بودن هراسی ندارن. اونا شهامت این رو دارن که به دنیا نشون بدن کی هستن. اونا با مردم هم صحبت می شن و میدونن رابطه خوب طبق ی گشاده رویی، راستی، اصالت و درستکاری استواره.

در زندگی این افراد حدس و فکر جایی نداره. جایگاه این افراد و هم اهداف شون واسه بقیه روشنه. افرادی که به دید احساسی قوی هستن بهترینا رو از بقیه توقع دارن و همیشه بهترینای خود رو به اونا ارائه میدن.

۹. همیشه آماده ان

افرادی که به دید عاطفی قوی هستن بی صبرانه منتظر صبح فردا هستن. اونا زندگی و فرصتا رو کم اهمیت نمی دونن. تو ذهن این افراد بزرگ تنبلی جایی نداره، درعوض همیشه مشتاق و آماده ی شروع هستن تا به نتیجه برسن.

۱۰. از خود مراقبت می کنن

افراد قوی میدونن که باید زمانی رو صرف مراقبت از خود کنن. اونا فهمیدن که بعضی وقتا باید از دنیای فعالیت و هیجان دور باشن.

این افراد استثنایی از رقابتای خود فرار نمی کنن و میدونن که بعضی وقتا بهترین گزینه اینه که صبر کنن و ببینن چه اتفاقی میفته. اونا قدر لحظات آروم زندگی خود رو میدونن، از این لحظات لذت می برن و احساس آرامش می کنن.

۱۵ ویژگی افرادی که از نظر عاطفی قوی هستن آموزشی

۱۱. قدر زمان رو میدونن

۱۵ ویژگی افرادی که از نظر عاطفی قوی هستن آموزشی

افرادی که از نظر احساسی قوی هستن زمان خود رو واسه کارایی که دوست ندارن هدر نمی دن. اونا میدونن که باید بر انجام کارای مورد علاقه شون تمرکز کنن و اینطوری مهارت بیشتری در کار مورد علاقه شون پیدا می کنن.

این افراد میدونن که همه قدمای این راه آسون نمیشه. اگه از چیزی خوش شون نیاد به خاطر هدفی که تو ذهن دارن اونو تحمل می کنن.

افراد قوی زمان خود رو واسه انجام کارایی که اونا رو به هدف شون نزدیک نمی کنه، صرف نمی کنن.

۱۲. محدود کردن دارن

افرادی که به دید عاطفی انعطاف پذیرند میدونن که واسه داشتن یک زندگی سالم، در مواقع لازم باید «نه» بگن. کسی که محدود کردن نداره خودشو گول می زنه.

این افراد واسه نیرو گرفتن روی خودشون حساب می کنن. اونا طبق تجربیات شخصی شون میدونن چی واسه شون درست و چی نادرسته. واسه اونا «نه» یعنی «نه».

۱۳. نوع دوست هستن

۱۵ ویژگی افرادی که از نظر عاطفی قوی هستن آموزشی

افرادی که به دید احساسی قوی هستن دلسوز بقیه هستن و دوست دارن با اهدا کردن پول یا وقت شون به بقیه به اونا کمک کنن. اونا بخشی از درآمد خود رو به بقیه می بخشن چراکه باور دارن ده برابر چیزی که بخشیده ان، به اونا باز خواهد گشت.

۱۵ ویژگی افرادی که از نظر عاطفی قوی هستن آموزشی

افرادی که ازنظر احساسی قوی هستن در زندگی احساس کمبود نمی کنن. باور ی اونا اینه که واسه همه «به اندازه کافی» هست. این نگاه باعث می شه وقتی ازنظر مالی و چیزای دیگه ای به جز اینا به بقیه کمک می کنن، پردل و جربزه و متواضع باشن.

۱۵ ویژگی افرادی که از نظر عاطفی قوی هستن آموزشی

۱۴. با خود روراست هستن

افراد قوی جداگونه ان و خود رو همونجوریکه هستن قبول دارن. اونا به این فکر نمی کنن که خودشون رو به بقیه بقبولانند چون به اندازه کافی واسه خودشون اهمیت دارن.

این افراد استثنایی میدونن کسائی که خیلی سعی می کنن تا خود رو به بقیه بقبولانند از اینکه خودشون باشن، می ترسن. به خاطر اینکه این افراد با خودشون روراست هستن، می تونن بزرگ ترین نوآوران، پیشگامان، بدعت گذاران و رهبران دنیا باشن.

۱۵. خوشبختی رو به وجود میارن

افرادی که از نظر احساسی قوی هستن با ذهن خود رابطه خیلی منظم و پایداری دارن. اونا میدونن که افکارشان اثر مهمی روی ذهن و بدن شون داره. این آگاهی احساسی به این افراد استثنایی اجازه می ده از افکار بازدارنده ی خود یاد بگیرن.

این افراد یاد گرفتن احساسات منفی خود رو تحمل کنن و نسبت به اونا واکنش نشون ندن. اونا میدونن که تحمل کردن احساساتی مثل شک و دودلی در زندگی کم کم باعث از بین رفتن اونا می شه. اونا افکار، احساسات و عکس العملایی رو انتخاب می کنن که اونا رو به طرف موفقیت میکشونه و از شکست و ترس دور می کنه.

این افراد میدونن که خوشبختی رو باید ساخت.

 


دسته‌ها: آموزشی