همه روابط زناشویی به یک شکل نیس. زوجای خوشبخت در زندگی به اصولی پایبندند که اونا رو از زوجای ناموفق جدا می کنه. اونا این اصول رو اولویت ی زندگی خود کرده و به دلیل ی اونا کانون زندگی شون رو گرم می کنن. از این اصول آگاهی دارین؟ اگه می خواید بدونین این اصول کدامند، اگه می خواید شادی رو چاشنی رابطه تون کنین، به نوشته زیر احتیاج دارین. در این مقاله ۱۵ کار متفاوتی که زوجای خوشبخت انجام میدن، ارائه شده.

 

۱. هر روز به همدیگه توجه می کنن

ما در گرفتاریای زندگی خیلی راحت شریک زندگی مون رو فراموش می کنیم. قبل از صحبت درباره اختلاف احمقانه با رئیس تون، شریک زندگی تون رو در آغوش بگیرین، ببوسید و از اون بپرسید: «روزت چه جوری بود؟»

۲. به هم اعتماد دارن و از حسادت پرهیز می کنن

دانشگاه و محل کار ما، جدا جنسیتی نشده؛ پس چیجوری میشه توقع داشت که افراد، با جنس مخالف هیچ صحبتی نداشته باشن؟ به فکر باشین همسرتون بی گناه و درستکاره، تا زمانی که خلافش ثابت شه. اگه شما بی دلیل شریک زندگی تون رو متهم به خیانت کنین و اون احساس کنه شما بهش اعتماد ندارین چه جوری باید انگیزه وفاداری داشته باشه؟

۳. نقاط مشترکشان رو پیدا می کنن

«نقاط مشترک» نور ساده ی یک رابطه با شکوهه اما نمیشه منکر شد که گذراست. واسه جذاب نگه داشتن رابطه تون، سرگرمیا و علائق مشترک تون رو پیدا کنین. اگه علائق مشترکی ندارین، چیزای جدیدی که هر دوی شما بهش علاقه مندید رو کشف کنین.

۱۵ کار متفاوتی که زوج های خوشبخت انجام میدن آموزشی

۴. زوجای خوشبخت سازشگرند

زوجای خوشبخت با همدیگه مدارا می کنن. واقعیت اینه که ما هر چیزی رو که بخوایم، نمی تونیم داشته باشیم. اگه همسرتون رو به دیدن فیلمی عاشقانه دعوت کردین و اون موافق نبود، لجباز نشید، موقعیت و شرایط اونو درک کنین و احترام دوطرفه تون رو حفظ کنین.

۵. گوش میدن

۱۵ کار متفاوتی که زوج های خوشبخت انجام میدن آموزشی

واقعا شما به شریک زندگی خود گوش میدید یا فقط در انتظار نوبت هستین که صحبت کنین؟ اجازه بدین همسرتون صحبت هاش رو تموم کنه و مطمئن شید حرف هاش رو درک کردین، با گفتن چیزی مثل به این: «اگه درست فهمیده باشم، تو احساس می کنی که ….. درسته؟»

۶. قدرت رویارویی دارن

دعوا شوخی بردار نیس، اما به تاخیر انداختن اون امتیاز مثبتی نداره. زمان رو تلف نکنین، اگه کار اشتباهی انجام دادین در سریع ترین زمان ممکن به اشتباه تون اعتراف کرده و به بهترین روش اونو جبران کنین.

۷. به رشد همدیگه کمک می کنن

آزار دهنده ترین چیز در جهان چیه؟ وقتی که شخصی شما رو دوست داره، اما هیچ علاقه ای به علائق شخصی تون نداره. اگه شریک زندگی تون رو در حال بررسی یک فرصت هیجان انگیز شغلی پیدا کردین، از اون حمایت کنین. اگه شریک زندگی تون رو در حال تمرین سخت واسه تبدیل شدن به فردی فوق العاده مناسب دیدید، تشویقش کنین. واسه دستاوردهای شریک زندگی خود هیجان زده شید، اگه دستاوردهایش رو از اون خود میدونید. در آخر اینکه زوجای خوشبخت باعث پپیشرفت و رشد هم می شن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۵ اشتباه زبون بدن که افراد موفق انجام نمیدن

۸. کینه به دلنمی گیرن

همه ما انسانیم و همه ما اشتباه می کنیم. یک روز بد در محل کار، مریضی ناخواسته یا استرس، می تونن واسه ما آزار دهنده باشن. این شرایط بعضی وقتا اونقدر سخته که باعث می شه همسرتون رفتار ناراحت کننده ای از خود بروز بده. وضعیت روحی همسرتون رو درک کنین و این رفتارهای اونو به دل نگیرید.

۹. عشق خود رو میگن

۱۵ کار متفاوتی که زوج های خوشبخت انجام میدن آموزشی

«دوستت دارم» کلام قدرتمندیه که لازمه هر روز گفته شه. مهم نیس شما چه مدتیه با هم هستین، با این دو کلمه لبخند رو به شریک زندگی خود هدیه کنین. زوجای خوشبخت به همدیگه عشق می ورزند.

۱۰. از همدیگه تعریف می کنن

آخرین باری که به همسرتون گفتید چقدر در لباس قرمز قشنگ تر به نظر می رسه، کی بود؟ اخیرا به شوهرتون گفتین که در کت و شلوار فوق العاده مناسبش چقدر خوشتیپ شده؟ اگه از همدیگه تعریف نکنین، بعضی وقتا بعضی وقتا احساس بی توجهی و ناسپاسی می کنین.

۱۱. رابطه زناشویی دارن

رابطه زناشویی تنها واسه اول رابطه نیس؛ بلکه باید به طور منظم انجام شه. بچه دار که شدید، این رابطه عادی می شه، اما به یاد داشته باشین هنگامی که واسه اون وقت بذارین، همه چیز بهتر می شه. می تونین همین الان واسه یک آخر هفته ای عاشقانه برنامه ریزی کنین.

۱۵ کار متفاوتی که زوج های خوشبخت انجام میدن آموزشی

۱۲. اهل شوخی هستن

۱۵ کار متفاوتی که زوج های خوشبخت انجام میدن آموزشی

زوجای خوشبخت شوخ طبع هستن و با هم شوخی می کنن. باید در رابطه شمام چیزایی وجود داشته باشه که هیشکی دیگه «نفهمد». نامی مستعار که افراد دیگر فکر می کنن بده. شوخیای خنده داری که بقیه از اون خبر ندارن. داستانی خجالت آور درباره اشتباهای روزهای اول رابطه تون. شمام می تونین از این موارد ایده بگیرین.

۱۳. زوجای خوشبخت واسه همدیگه وقت می ذارن

مهم نیس شما چقدر پر مشغله اید؛ بخاطر داشته باشین رابطه شما در اولویته. درست مثل یک گیاه که بدون آب پژمرده می شه، رابطه تون بدون وقت گذاشتن واسه همدیگه نابود می شه.

۱۴. زمانی واسه «تنها بودن» دارن

این حرف شاید عجیب باشه، چون قبلا گفتیم زمانی رو به با هم بودن اختصاص بدین. اما تنهایی هم بعضی وقتا لازمه. شادی شما نباید وابسته به شریک زندگی تون باشه. زمان تنهایی به شما اجازه می ده احساسات منحصر بفرد خودتون رو کشف کنین. مهمانیای مجردی، زنگ تفریح شما در زندگی تونه. پس حفظ کمی استقلال، رابطه شما رو قوی تر می کنه.

۱۵. کارای جدیدی رو با هم انجام میدن

افراد، کارای تکراری رو با بی حوصلگی انجام میدن. اگه هر روزِ شما تکراریه، خودتون رو واسه یک رابطه مسمومِ خالی از نشاط آماده کنین. به رستورانایی برید که غذاهای خوشمزه و جدیدی سرو می کنن و طعم جدیدی رو بچشید. در تعطیلات، از وسوسه رفتن هر ساله به ساحل یا شهر تکراری پرهیز کنین. این دنیا به اندازه کافی بزرگ هست که بتونین هر بار به جاهای جور واجور برید و کارای متفاوت انجام بدین. زندگی رو باید با مخاطرات هیجان انگیز گذراند نه روزمرگی.

منبع : lifehack

 


دسته‌ها: آموزشی